Opakujete v práci nějakou činnost, kterou by za vás zvládl stroj? Dnes se ve výrobě ve velkém automatizuje, bohužel roboti a pokročilé stroje jsou poměrně finančně nákladné. Naštěstí existují i varianty pro menší a středně velké firmy, které si nemohou dovolit utrácet miliony za drahé stroje.

Toto řešení se jmenuje jednoúčelové stroje. Jak název napovídá, jde o stroje, které slouží konkrétnímu účelu. Zatímco robota si naprogramujete, aby dělal, co potřebuje, jednoúčelové stroje mohou sloužit například jako střižné nástroje, podavače, zakružovačky apod. Vždy mají jeden konkrétní úkol, nic jiného neumí. Zato vás ale nebudou stát majlant.

Na co všechno se dají využít jednoúčelové stroje?

Hodí se zejména do výrobních prostor, dost často jde o tvářecí stroje. Příkladem mohou být zakružovačky plechů, profilů i trubek, které mohou mít manuální či automatizované řízení. Dále jde například o střižné nástroje na přípravu polotovarů, vystřihování součástek či dokončovací a pomocné operace. Se střižným strojem zhotoveným na míru můžete vystřihovat, ostřihovat, přistřihovat atd.

Pokud už ve firmě nějaké stroje máte, můžete jim pořídit pomocníky. Podavače zajistí, že už u stroje nebude muset stát člověk, který by doplňoval materiál. Jednou za čas ho dá dost do zásobníku a o zbytek se už postará podavač.

Jednoúčelové stroje mohou sloužit i k profilování, ohýbání, obrábění nebo pečení. Pekařů je nedostatek, a tak mnohé pekárny uvítají děličky, vyvalovačky těsta, předkynárny nebo stroje na výrobu rohlíků.

Nechte si vyrobit jednoúčelový stroj na míru

Výroba jednoúčelových strojů probíhá typicky po dohodě se zákazníkem vždy na míru. Existují některé typy jednoúčelových strojů, které se vyrábí často. To ovšem neznamená, že byste nemohli dostat i něco úplně jiného. Jestli máte vizi, že by jednoúčelový stroj mohl ušetřit práci i vám, určitě se ozvěte firmě Company PMX, která se výrobou těchto strojů zabývá.