Jste-li výrobní firmou, jež zpracovává hliník, plast, plechy, desky či je jejím předmětem činnosti požární ochrana, zcela jistě byste uvítali, kdybyste všechen materiál sehnali na jednom místě. V dnešní době je čím dál složitější najít seriózního dodavatele, který vám dodá dodávku kompletní a včas.

Nerez v tisíci podobách

Nerezová ocel má nespočet možností využití. Uplatní se v průmyslu potravinářském, farmaceutickém, chemickém a petrochemickém, těžkém, automobilovém a strojírenském. Své místo si rovněž nalezla v energetice, vodohospodářství, zemědělství, armádě a oblasti solárních energií. Vyrábí se z ní letecké materiály, jejích vlastností využívá kosmonautika. Způsob použití nerezové oceli závisí na její korozivzdorné třídě, kterou udává chemické složení. K dostání jsou hlavně plechy, desky, tyče, trubky, roury, armatury a ventily.

Zajímejte se o jakost

Jakost nerezi udává, k čemu se materiál či výrobek z ní nejvíce hodí. Zda je určena k použití jako vysoce namáhavá součást v provozu, dekorační prvek v interiéru, v kaleném stavu jako chirurgický nástroj atd. Například třída jakosti 1.4112 je nejvhodnější pro poslední jmenované. Z nerezových tyčí se vyrábí nože, břity vah a hřídele. Tato nerez je dobře kalitelná, nesvařitelná, martenzitická, magnetická a leštitelná. Dodává se v žíhaném stavu. Odolává korozi ve vlhkém a mírně agresivním prostředí bez chloru. Lze ji použít až do 500 °C, tvrdost po zušlechtění je až do 60 HRC. Jakost nerezi 1.4104 se doporučuje pro obrábění na automatech. Tato magnetická, leštitelná, martenzitická nerez s obsahem síry je odolná proti korozi v prostředí vody i páry. Jak je z výše uvedeného patrné, nerezová ocel je velmi odolná vůči korozi v běžném atmosférickém nebo vodním prostředí. Proto se k tomuto použití hodí lépe než ocel legovaná či uhlíková.