Nová okna považujeme za bezúdržbová, především ta z plastu. Jenomže není to tak zcela pravda. Aby nám dobře sloužila, potřebují pravidelný servis. Kde sehnat servis oken Ostrava?

Žádná okna nejsou zcela bezúdržbová. Plast či hliník jsou sice bezúdržbovými materiály, stejně tak jako nutnost údržby výrazně snižují kvalitní dřevěná eurookna, ale přesto okna údržbu potřebují. V ideálním stavu pravidelnou. Tedy když si k nim s pravidelností voláte kvalitní servis pro seřízení. To by mělo proběhnout alespoň jednou ročně.

Jste z Ostravy? Dobré reference má firmy Martina Hajduka – Oknoprofik.cz. Firma nabízí servis oken Ostrava, ale namontuje vám i stínící techniku či sítě proti hmyzu. Společnost se specializuje na kontrolu a údržbu plastových oken a eurooken. Poptávat lze i servis střešních oken. Obvykle jsou potřebné práce provedeny rovnou na místě. Pokud je nutná oprava a náhrada specifických částí, součástky se objednají a na druhé návštěvě proběhne jejich výměna.

Kdy nečekat a k oknům volat „doktora“?

Někdy naše okna doslova volají po tom, abychom je svěřili do rukou odborníků. Jak to poznáme? Typické může být třeba rosení oken či jejich profukování. Okna nesmí drhnout při zavírání. Taktéž se nám nesmí těžce manipulovat s klikou okna. Nepříjemné je rovněž skřípání pantů. Další problémy pak mohou souviset se stíněním, když se nám například utrhne lanko od žaluzií.

Firma z Ostravy vám přijde seřídit okna i opravit těsnění. Před zimou vám je nastaví na zimní režim. Že jste o tom ještě neslyšeli? I to je důkazem, že zavolat si na servis oken odborníky je nutné. Servisní pracovníci vám rovněž opraví okenní kování, žaluzie i namontují pojistku na okno. Lze poptávat i montáž stínění, které ve firmě přímo zakoupíte. Novým hitem jsou rolety den a noc.

Moderní stínění se změnilo

Možností pro stínění máme dnes poměrně hodně. Velkým hitem poslední doby jsou rolety den a noc. Umožňují velice variabilní nastavení intenzity stínění a hodí se do moderních i tradičních interiérů. Rolety den a noc Ostrava – to je opět firma Martina Hejduka. Pořiďte si tyto rolety od profíků rovnou s montáží.