Určení tématu bakalářské práce je klíčovým krokem v procesu psaní bakalářské práce. Téma by mělo být nejen zajímavé, ale také relevantní pro obor studia. V tomto článku se dozvíte, jak vymyslet ideální téma bakalářské práce.

 1. Prohlédněte si už vypsaná témata
  ○ Pro začátek je nejjednodušší poohlédnout se po vypsaných tématech prací. Pokud naleznete vypsaná hotová témata bakalářských prací, pak už si stačí jen vybrat podle toho, co vás zajímá.
 2. Hledejte souvislosti s oborem
  ○ Vždy dbejte na to, aby vaše práce souvisela s oborem. Vedoucí práce zpravidla na tento fakt pohlíží velmi kriticky.
 3. Pátrejte po internetu
  ○ Při vymýšlení vlastního tématu práce vám mohou pomoci oborové servery, na kterých je možné zjistit, jaké otázky jsou ve vašem oboru aktuální.
 4. Zvažte rozsah a hloubku vašeho tématu
  ○ Bakalářská práce není tak obsáhlá jako diplomová práce, rozsah se pohybuje kolem 40 normostran. Práce by měla mít také určitou hloubku, neměla by jít pouze po povrchu.
 5. Zvažte přínos vaší práce
  ○ Práce by měla být přínosná, měla by přinášet něco nového a obor obohatit.
 6. Zvažte praktickou stránku vaší práce
  ○ Je vhodné zmínit, kým by mohla být práce prakticky využita.
 7. Vyberte si vedoucího práce
  ○ Vyberte si vedoucího práce, který má zkušenosti s daným tématem a dokáže vás vést k úspěšnému dokončení bakalářské práce.
  Doufám, že tyto tipy pomohou při výběru tématu bakalářské práce!

Tip: Pokud si nevíte rady s bakalářkou, nebojte se požádat o pomoc. Přesně pro vás je zde služba nabízející vypracování podkladů bakalářské práce, případně vypracování bakalářky anonymně. Dostanete tak podklady od odborníků a to bez starostí a desítek hodin času stráveného psaním a můžete se věnovat byznysu.