Ceny nemovitostí na drtivé většině území České republiky v posledních letech prudce stouply. Nejvýraznější zdražení proběhlo v Praze a ostatních větších městech. Ale ani v menších městech nebo na vesnicích není situace nijak růžová. Nemovitost v přijatelné cenové relaci tak většina z nás v dnešní době sežene jen obtížně.

Řešení bytové situace není pro řadu lidí snadné

Řada lidí s nižšími příjmy, pro které by splácení hypotéky bylo obtížné a výrazně by zasáhlo do jejich rozpočtu, bydlí v nájmu. I jim se ale v řadě lokalit situace zkomplikovala. S růstem cen nemovitostí i průměrné mzdy totiž nájemné výrazně stouplo. A omezení, které se týká hypoték, těm s nižšími platy nebo více dětmi cestu k získání vlastního bydlení ztíží.

Jak si usnadnit cestu k vlastnímu bydlení?

Pokud se vám zdají ceny nemovitostí přemrštěné a nechcete nebo nemůžete čekat, až splaskne realitní bublina a dojde k jejich poklesu, nezoufejte. Stále existuje možnost, jak získat nemovitost i za zlomek její reálné tržní ceny. Dražby nemovitostí jsou zcela v souladu se zákonem a účast v nich je jednoduchá.

Exekuční dražby nemovitostí se může zúčastnit každý

V dražbě si můžete koupit nemovitost, která byla exekučně zabavena původnímu majiteli. V nabídkách se objevují jak rodinné domy, chaty, chalupy a byty, tak i celé komerční objekty, bytové domy, pozemky a ostatní nemovitosti. Celý proces je bezpečný a transparentní. Ke každé nemovitosti v dražbě je vyhotoven znalecký posudek s komplexními informacemi.

Za kolik lze nemovitost v dražbě koupit?

dražby nemovitostí v exekuci se nejprve stanoví cenový odhad. Jeho dvě třetiny pak tvoří vyvolávací cenu, na které exekuční dražby nemovitostí začínají. Pokud tedy budete mít velkou dávku štěstí a budete jediným přihazujícím, můžete si vlastní bydlení pořídit s výraznou slevou.