Víte, co jste dostali na předloňské narozeniny? Máte schovány dárky ze svatby? I když v obou případech odpovíte ne, něco schováno máte.

Jsou to papírová přání. Malá připomínka s osobním věnováním od blízké osoby. Pár slov, která ukáží, že na vás někdo myslí a chtěl vám popřát štěstí. Papírová přání jsou někdy víc než dárek nebo finanční obnos.

Papírová přání neztrácejí kouzlo

Občas nevíme, čím oslavence potěšit. Jsou tu obchodní řetězce plné lákavého zboží a my máme pocit, že nenajdeme nic praktického nebo užitečného. Najednou sáhneme po bankovce nebo poukázce. Takový dárek by mohl na první pohled působit neosobně.

Jak to změnit?

Jsou tu papírová přání! Můžete vybrat přání s prostorem pro vlastní originální text nebo to, které pobaví vtipnými hesly. Přání k narozeninám se rázem stane milou pozorností, kam můžete schovat všechny vaše osobní vzkazy.

Laskominy se brzy sní nebo vypijí, papírová kartička ale zůstane, a to i po několik let. Obdarovaná osoba si může znovu a znovu přečíst řádky plné něžného vyjádření vašeho zájmu. Můžete si být jisti, že přánívykouzlí úsměv na rtech i po mnoha přečteních.

Přáníčka zasílaná poštou

SMS zpráva ani nejrůznější sociální sítě nemohou nahradit radost z vonící a tajemné obálky, která přijde poštou. Někdy stačí jen poslat papírové přání k svátku a nemusíte kupovat žádný dárek.

Ukazujete, že jste si vzpomněli na významný den, a to s náležitým předstihem. Nebylo vám líto strávit nějaký čas výběrem, pečlivým napsáním osobního blahopřání, a dokonce jste s přáním zašli i na poštu. Jak jinak ukázat, že vám na druhém záleží?

Dnes už si můžete vybrat z velkého sortimentu různých přání. Jsou i taková, co dokáží zahrát oblíbenou melodii, rozkládají se do různých tvarů nebo která můžete dotvořit dle vlastní fantazie.

Jiné vyberete k výročí, jiné ke svátku sv. Valentýna a jiné k promoci. Vždy bude reprezentovat vaši osobnost a vztah k vašim blízkým. Nezapomínejte na papírová přání! Někdy pár korun za přáníčko ve schránce udělá větší radost než finanční obnos.

Do nového roku přejeme už stovky let

Jak vypadá váš Štědrý den? Pohodlně si lehnete u pohádek s talířem cukroví a nechcete být nikým rušeni? Užíváte si příjemné chvíle s rodinou? A co když vám do toho neustále pípá mobilní telefon s veršovanými přáníčky od vašich známých?

Ty první vás možná potěší, ale když už čtete po čtrnácté stejnou básničku, začnete se mračit. Podobný scénář se opakuje na Silvestra. Oproti tomu jsou tu tiše čekající papírová přáníčka ve schránce, která si přečtete u šálku kávy. Co je vám milejší?

První papírové kartičky k novému roku dostávala šlechta už v devatenáctém století, je krásné že si výstřelky aristokracie můžeme užít i dnes. Tehdejší přáníčka byla velmi nákladná a nemohl si je dovolit každý. To dnes už neplatí. Jen na ně nemáme tolik času.

Opravdu nám chybí čas nebo je to jen pohodlností?

K přáníčkům můžete připojit vlastní verše, text, který si netroufáte vyslovit, osobní fotografie nebo kresby od dětí. Přání může vonět kapkou parfému nebo skrývat otisk dlaně. Může mít tisíce podob a stále přinášet radost. Vybrali jste si to své?

Velký výběr originálních přání najdete na stránkách poznani-knihy.cz a pokud vám chybí inspirace na vlastní text či verš, tady si můžete vybrat.