Co jsou andělské karty, v čem nám mohou pomoci a jak se s těmito kartami vlastně pracuje?

Co jsou andělské karty

Jedná se o obdobu karet tarotových, a i tyto karty slouží k vykládání. Asi nejznámější je balíček 44 karet od americké spisovatelky Doreen Virtue. Ta je vytvořila již v roce 1999. U nás byly prvními vydanými kartami a velice oblíbené jsou dodnes.

Andělské karty jsou oblíbené zejména pro svou srozumitelnost. Pracuje se s nimi jednoduše a zcela jistě oceníte i jistý „pozitivní náboj“, který vyzařují. Slouží k tomu, aby nám umožnily komunikaci s anděly.

Na každé kartě je proto ilustrace a zároveň textové sdělení. Právě tyto symboly nám umí odpovědět na zásadní otázky, které nás tíží.

Jak s kartami pracovat

V balíčku karet od Doreen Virtue je návod, takže se výkladu andělských karet může věnovat i naprostý začátečník.

Obecně ale platí jednoduchá pravidla. Důležitá je zejména vaše vlastní intuice. Proto byste si na výklad měli vynahradit dostatek času a vhodný prostor. Zvolte si prostředí, které je vám příjemné. Můžete jej doplnit i relaxační hudbou či vůní. Důležité je, abyste se cítili dobře.

S kartami byste se měli naučit komunikovat. Proto je vhodné je brát do rukou, zamíchat se, každou jednotlivou kartu si „osahat“ a pokusit se k ní přiblížit.

Výklad andělských karet

Jak se karet ptát a na co? Rozhodně bychom jim neměli pokládat otázky, na které lze odpovídat pouze ano nebo ne.

Karty neslouží jako nástroj jasné věštby, spíše přenášejí určité poslání. Pomohou vám rozklíčovat běh budoucích věcí v jasnějších obrysech, pokládejte jim proto podrobnější otázky. A pozor, rozhodně se od andělských karet nedočkáte negativa.

Přenášejí výhradně pozitivní informace. Jsou totiž, jak plyne z jejich názvu, spjaté s anděly. A těm jde výhradně o naše dobro. Láskyplně se o nás starají a snaží se nás životem provést s porozuměním. Právě v tom se andělské karty zásadně liší od běžného tarotu.

Běžně se karty vykládají na jednu nebo na tři karty. Až karty otočíte, můžete přikročit k rozklíčování jejich významu a odpovědi na svou otázku. Každá karta nese určité andělské poselství.

Jak to funguje a funguje to vůbec?

I bytostní skeptici musejí uznat, že na práci s kartami něco je. Jakmile si k nim vytvoříte určitý „vztah“, intuitivně vás v tíživém životním okamžiku začne přitahovat ta správná karta, která vám poskytne řešení.

Necháme na přesvědčení každého, jestli se jedná o intuici a je možné tak i současně tvrdit, že z každého problému si účinně pomůžete sami. A případně pouze potřebujete jemný impulz, který vám dodá odvahu.

Nebo zda uvěříte spíše tomu, že nad vámi bdí váš anděl, který vás chrání a nedovolí vám udělat špatné rozhodnutí.

Andělské karty mohou každopádně být vašim věrným životním průvodcem na každý den, který se dokáže dokonale dostat pod kůži a pojmenovat výstižně naše slabá místa.

Velký výběr andělských i dalších tipů karet najdete na www.poznani-knihy.cz