Vstup na vysokou školu je v mnohém krokem do neznáma a je třeba se připravit na řadu novinek. nakonec, jak se říká, kdo je připraven, není zaskočen. Na deset tipů se můžete podívat v tomto článku.

  1.  Nikdy nepodceňujte včasný průzkum. Pokud nechcete být zaskočení, včasná příprava je základem. Zjistěte všechny podstatné informace nejen na stránkách školy, ale také na sociálních sítích.
  1. Pomocnou ruku můžete hledat u starších studentů, kteří již dobře ví, jak všechno chodí. Kamarád ze staršího ročníku zkrátka vždy bude nejlepší pomůckou ve studiu.
  1. Oproti střední škole bude velký důraz na samostatnost. Je proto dobré již začínat s jasným plánem studia a snažit se jej dodržovat. Vysokoškolští studenti mají často sklony propadnout prokrastinaci.
  1. Pokud nestíháte seminárky, můžete využít možností vypracování seminárních prací na zakázku. To stejné je možné i při vypracování bakalářské práce. Samozřejmě anonymně a od profesionálů v daném oboru.
  1. Seznamte se s informačním systémem IS. Právě v tomto systému budete hledat rozvrhy, pokyny a studijní materiály. Přes IS si budete zapisovat předměty, přihlašovat se na zkoušky a dostávat známky.
  1. Každá fakulta má svou knihovnu, kde si můžete půjčovat a číst knihy, pracovat ve studovně nebo na školních počítačích. Půjčování knih má samozřejmě svá pravidla. Některé knihy si můžete půjčit domů, jiné pouze do studovny a podobně.
  1. Studijní oddělení je místo, které prvákům může v mnohém pomoci. S ním můžete řešit vše od zápisu do studia, registrace, uznávání a opakování předmětů, až po přerušení a ukončení studia.