Půjčky jsou stále vyhledávanou komoditou. Zatímco dříve však bylo možné ji zařídit pouze osobní návštěvou banky, případně setkáním s obchodním zástupcem poskytovatele půjčky, dnes už stačí pro získání peněz navíc jen vyplnit správný internetový formulář. Na pár kliknutí tak můžete přijít i ke stovkám tisíc, aniž byste museli opustit místo, kde se právě nacházíte. Půjčku online už si navíc můžete sjednat u většiny velkých bank i nebankovních společností k sjednání nebankovní půjčky. Máte tak spoustu možností na výběr.

Rychlá dostupnost a snadné srovnání půjčky online

Existuje spousta důvodů, proč rychlá online půjčka tak nabírá na popularitě. Jednak je to využití moderních komunikačních technologií, které jsou již ve společnosti masově rozšířeny a po jejich větším využití většina veřejnosti už dlouho volá. Také krize kolem pandemie koronaviru rozvoj aplikace technologií v mnoha odvětvích urychlila a online půjčky, které nevyžadují fyzickou přítomnost člověka na pobočce nebo jinde, nabývají na popularitě.

Tím ale důvody pro oblíbenost online půjček nekončí. Vzhledem k tomu, že tuto službu do svého portfolia zařadila většina bank a finančních institucí, většina klientů má přirozenou potřebu jejich vzájemného porovnání. Díky tomu, že veškeré podklady pro online půjčky jsou snadno dostupné na internetu, je jejich srovnání mnohem jednodušší, než to bývalo u půjček běžných, jejichž smluvní a jiné podmínky často nebyly nikde k dohledání.

Stejně jako v případě běžných typů půjček i půjčka online podléhá jistému schvalovacímu procesu, během něhož banka vyhodnocuje vaši schopnost splácet. Veškeré úkony, které však obvykle dělával bankovní úředník či obchodní zástupce nebankovní společnosti, uděláte snadno sami. Postup bývá u většiny institucí podobný. Nejprve vyplníte informace o sobě a požadované částce do webového formuláře, přiložíte ofocené doklady totožnosti a výpisu z účtu, podepíšete smlouvu a čerpáte peníze. A to platí i u půjček ve výši až 600.000 Kč.

Snazší už to být nemůže.

Dostupné jsou bankovní i nebankovní online půjčky

I přes některé možné nevýhody, které s sebou půjčka sjednaná na dálku prostřednictvím internetu od některých subjektů nese, při důkladném prověření i v případě nebankovní půjčky online nemůžete udělat chybu. Stačí si řádně prověřit poskytovatele a jeho důvěryhodnost prostřednictvím její registrace u České národní banky, případně můžete snadno najít také recenze stávajících či minulých zákazníků. Kromě toho existuje celá řada dalších výhod, jako například:

  • rychlé vyřízení žádosti
  • online kalkulačky pro srovnání výše splátek a jiných parametrů
  • nabídky bezúročných půjček u některých menších subjektů
  • vyšší šance na schválení půjčky

Nelze tvrdit, že všechny půjčky ode všech poskytovatelů jsou zcela bez rizika a je třeba dbát také na výše splátek a sankce za jejich případné nedodržení. Nicméně pakliže si zvolíte produkt od některé ze zavedených firem, nemáte se čeho obávat.