Nebankovní sektor nabízí různé typy půjček, které není možno získat v bance. Jednou z nich je půjčka lidem, kteří již porušili dobrou platební morálku nebo mají velké množství jiných půjček a jinde by finance nezískali. Ti pak mohou využít půjčky na směnku ihned na ruku. Tento typ půjček je opravdu rychlý, jakmile podepíšete směnku, dostanete peníze na ruku. To je sice velmi lákavé, ale je potřeba mít na mysli, že půjčky na směnku ihned na ruku mají vysokou úrokovou sazbu a bude je potřeba splatit v termínu.

Podmínky půjčky jsou velice důležité

Protože půjčka na směnku ihned na ruku může pro klienta znamenat značné riziko, měl by si každý zájemce důkladně prostudovat podmínky půjčky. Poskytovatelé půjček na směnku nejsou jen nebankovní společnosti, ale i soukromníci. Některé firmy nepřistupují k půjčkám na směnku čestně a zodpovědně a jejich cílem není poskytnutí půjčky, ale připravit žadatele i zbývající majetek. Vysoké riziko, vysoké úroky – zvažte, zda je tato půjčka to pravé právě pro vás a zda nemáte jiné možnosti, jak finanční situaci vyřešit.

Co je směnka

Směnka je cenný papír, kterým se dokládá finanční závazek jedné osoby k jiné osobě. S cennými papíry, tedy i se směnkou, je možno obchodovat, poskytovatel půjčky na směnku ihned na ruku tedy může vaši směnku prodat další osobě. Ten, kdo směnku podepsal, za ni ručí veškerým majetkem. Proto postupujte obezřetně a buďte opatrní, důkladně si pročtěte, co vlastně podepisujete, a pokud vám něco není jasné, počkejte na vysvětlení. Spěch zde rozhodně není na místě.

Směnka musí mít určité náležitosti

Aby směnka byla platná, musí mít zákonný obsah. Na formě nezáleží, ta není právně stanovena. V textu musí být jasně uvedeno, že se jedná o směnku. Dále musí být řečeno, že bude zaplacena určitá částka, zapsáno jméno a adresa člověka, který musí tuto částku zaplatit, musí být uvedena doba splatnosti, místo, kde bude zaplaceno, jméno toho, komu má být uvedená částka zaplacena, datum a místo, kde byla vystavena směnka a samozřejmě vlastnoruční podpis toho, kdo tuto směnku vystavil. Jedině tak bude půjčka na směnku ihned na ruku právně v pořádku.